Masáže

Klasická masáž

doba a cena

45 min. 450 Kč

60 min. 600 Kč

Kontraindikace

Masáž není vhodná při infekčních onemocněních, zánětech, onemocněních kůže a při křečových žilách. Nedoporučuje se v těhotenství.

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení svalstva.

Je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, při bolestech pod lopatkou, při migrénách, k regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. Klasická masáž je sestavena tak, aby komplexně rozvolnila tělo a pomohla klientům k vytvoření správných pohybových návyků. Tím nejen uleví od akutní bolesti, ale zároveň při pravidelných návštěvách zlepšuje celkový fyzický stav klienta.

Klasická masáž v mém podání je souhrnem více masérských technik dohromady a při masáži postupuji velice intuitivně a podle potřeb každého jedince. Pro někoho tedy může být masáž spíše relaxační, pro druhého hloubková a pokaždé může být úplně jiná.

Při masážích používám oleje obohacené éterickými oleji v terapeutické kvalitě, jsou to např.:

 

Levandulový olej:

Vhodný pro osoby s vysokým tlakem, uklidňuje. Má vynikající účinek na pokožku, proto je velmi vhodný při ošetření namáhané pokožky v těhotenství.

 

Skořicový olej:

Uvolňuje křeče, svalové napětí. Zlepšuje kloubní pohyblivost a tím zmírňuje bolesti. Posiluje a regeneruje svaly. Přispívá k odbourávání tuků a vody ve tkáních. Mobilizuje vitalitu orgánů a obranyschopnost celého organizmu. Je vhodný před sportovními výkony a namáhavou prací. Způsobuje prohřátí tkání. Nepoužívat v těhotenství a při onemocnění epilepsií.

 

Grapefruitový olej:

Vhodný pro osoby s nízkým krevním tlakem. Povzbuzuje lymfatický systém, působí proti únavě a odstraňuje pocit strachu. Používá se při léčbě celulitidy.

 

Hřebíčkový olej:

Zklidňuje a uvolňuje organismus. Využívá se při bolestech kloubů, k léčbě zánětlivých procesů na kůži, na ošetření dutiny ústní, na akné.

 

Směsi EO přímo určené od výrobce k uvolňování svalů a regeneraci

Masáž zad

Havajská masáž LOMI-LOMI

doba a cena

Kontraindikace

Masáž není vhodná při infekčních onemocněních, zánětech, onemocněních kůže a při křečových žilách. Nedoporučuje se v těhotenství.

60 min. 600 Kč

záda a nohy zezadu

 

90 min. 900 Kč

záda, nohy zezadu a zepředu, ruce

Havajská masáž je tradiční masážní technikou, která se začala užívat na Havajských ostrovech a je odvozena od léčebné polynéské metody obnovení rovnováhy těla a mysli. Základem masáže jsou rytmické pohyby využívající nejen prsty a dlaně, ale i předloktí a lokty. Technika „Lomi lomi“ znamená v překladu „laskavé ruce“. Havajská masáž vás dokonale uvolňí, zbaví stresu a napětí a přivede vaše tělo i duši do harmonie a rovnováhy. Masáž působí příznivě na dýchací, svalový a trávící systém,

Masáž zad

Masáž lávovými kameny

doba a cena

60 min. 600 Kč

záda a nohy zezadu

Kontraindikace

Tato masáž není vhodná při otevřených ranách, při infekčních a zánětlivých onemocněních, křečových žilách a vysokém krevním tlaku. Nedoporučuje se v těhotenství.

Masáž lavovými kameny pochází z Havajských ostrovů. Na tělo masírovaného se kladou oblé teplé kameny zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37-40 ºC. Přidává se aromatický olej a masíruje se pomocí speciálních hmatů. Teplo z kamenů se dostane do organismu 3 cm hluboko a celkově uvolňuje tělo. Kameny mimo jiné předávají velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují a uvolňují energetické cesty, které vedou k vnitřním orgánům a které jsou velmi často zablokované.

Masáží se ovlivňují fyziologické procesy a dále odstraňuje nervozita, stres, nespavost a další problémy. Masáž kameny pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, bloky i křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater a ledvin.

Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Havajané ji používají k léčení těla i duše.

Masáž lávovými kameny

Medová masáž

doba a cena

Kontraindikace

Medová masáž není vhodná při infekčních a zánětlivých onemocněních, onemocněních kůže a alergii na med. Nedoporučuje se těhotným ženám a ochlupeným lidem.

30 - 60 min. 

podle reakce pokožky

 

30 min. 300 Kč

45 min. 450 Kč

60 min. 600 Kč

Jedná se o starou a osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých a nežádoucích usazenin, které mohou být i toxické povahy – tedy „jedy“ pro tělo. Medová masáž dokáže tyto látky odstranit nejen z povrchu buněk, ale i z hloubky tělesných tkání, a to například v okolí páteře, kde se po celou dobu našeho života usazují. Toxiny způsobují oslabování organizmu, což může mít za důsledek vznik různých nemocí. Jedná se o masáž zad a šíje, zlepšuje stav a výživu pokožky v masírovaných oblastech, prohřívá a tonizuje.

Medová masáž umožňuje svou podstatou provádění, tedy „tzv. pumpováním“ za pomoci medu, na rozdíl od klasické masáže uvolnění toxinů z těla. Dále pomocí stimulace reflexních zón je možné touto masáží příznivě ovlivňovat i orgány v těle. Také napomáhá k silnému oživení celého organizmu. Je vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu a napětí, nervových poruchách a stavech neklidu.

Velmi se hodí v boji proti celulitidě. Medová masáž se provádí za pomoci střídavého houpavého pohybu obou dlaní, kdy jsou záda potřena vrstvou rozehřátého medu. Vždy po 20 minutách se med smyje a použije se med nový. Tato procedura se může opakovat dvakrát i vícekrát. Pleť je pak hladká, pružná a dobře prokrvená

Depositphotos_33513203_xl-2015.jpg

Masáž Raidrop

doba a cena

90 min. 1200 Kč

Kontraindikace

Roztroušená skleroza (Sclerosis multiplex), Epilepsie, Vysoký krevní tlak, Rakovina, Před chemoterapií může zlepšit stav, Po chemoterapii lze aplikovat s opatrností, Těhotenství, Kojení.

Technika Raindrop spojuje použití esenciálních olejů a speciálních masážních technik, a tím se zvyšuje terapeutický účinek masáže.

Techniku Raindrop vyvinul americký lékař Gary Young. Spojil v ní aplikaci devíti terapeutických esenciálních olejů na chodidla a páteř se speciálními masážními postupy indiánského kmene Lakota a metodou Vita Flex bodů, která má pro lidskou bytost hluboký regenerační a léčebný efekt. Díky spojení účinku esenciálních olejů a speciálních masážních technik je Raindrop je účinnější metodou než běžná masáž. Nejsilnější účinek techniky Raindrop je po 3-4 dnech.

Technika Raindrop je účinnou a neinvazivní metodou, která využívá antivirových, antibakteriálních a protizánětlivých vlastností několika klíčových esenciálních olejů a napomáhá tělu udržet, popřípadě obnovit přirozený tvar páteře. Využívá se i k léčbě potíží, které nejsou přímo spojeny s problémy se zády, například při infekci dýchacích cest, zažívacích obtížích, hormonálních problémech nebo nedostatečné funkci jater.

Řada profesionálních lékařů ve Spojených státech začlenila techniku Raindrop do své klinické praxe a shledala, že je to vynikající metoda pro zmírnění problémů spojených s ischiasem, skoliózou, kyfózou a chronickou bolestí zad. Esenciální oleje určené pro jednotlivé systémy v těle už pomohly vyřešit mnohé případy, které profesionálové už odepsali jako beznadějné, a otevřely tak nové možnosti léčby.

Masáž

Rebozo – těhotenská a ženská masáž

doba a cena

550 Kč

Kontraindikace

Žádné

Rebozo masáž se používá již mnoho let v indiánských kmenech, kde se tato technika dědí z generace na generaci. Masáž Rebozo může být použita během těhotenství, ale také v prvních týdnech po porodu, pokud nejsou žádné komplikace. Díky jemným pohybům reboza, kolébání a strečinku se uvolňuje napětí v celém těle, v děložních a pánevních vazech. Masáž dává ženě pocit lehkosti v těle. Houpavé pohyby působí příznivě i na miminko. Masáž pomocí reboza dokáže přirozeně a velmi jemně uvolňovat a tonizovat svaly, vazy a fascie v celém tělu. Navíc je velmi relaxační, přináší ženě klid a uvolnění, u masáže se vyplavují hormony štěstí. Rebozo ženu otvírá energeticky, harmonizuje její svaly a celé tělo, stimuluje její krevní oběh. Masáž také udržuje dítě ve správné pozici, což vede ke snadnějšímu porodu. Napomáhá při otocích, bolestech hlavy, migréně, potížích s krční a bederní páteří, uvolňuje pánev a dolní část zad, je účinná při otocích a pocitu těžkých nohou.

 

Po porodu se může pokračovat s uzavírací masáží, tzv. La Cerrada, která pomůže ženě uzavřít porod. Rebozo ji navrací zpět do fyzického a energetického těla. Je to překrásný rituál na počest matky, která dala život nové bytosti.

 

Tato uzavírací masáž pomáhá ženě navrátit se zpět ke svému tělu, do svého nitra, své duše. Rebozo uzavření těla je vhodné i u žen, které prožívají jakoukoli ztrátu nebo trauma, kdy se odděluje tělo od mysli, aby na moment, kdy ztratily kontrolu nad svým tělem, zapomněly.

 

Může se jednat o potrat, ztrátu dítěte nebo někoho blízkého, sexuální zneužití, rozvod, traumatický porod, císařský řez…..Léčení pomocí Reboza je poctou každé ženě, která se stala matkou. Během těhotenství se tělo uvolnilo, u porodu otevřelo, aby dalo průchod nové bytosti. Rebozo dokáže tělo, pánev, kosti, dělohu a duši opět uzavřít a otevřít tak ženě novou cestu, nový záměr. Posunout se dál na své cestě. Tento ceremoniál je pro každou ženu nesmírně hojivý, protože ji navrací zpět svou sílu.

těhotná