top of page
70424373_10215671825653232_7753317113548242944_n.jpg

Masáže 123

Klasická masáž

doba a cena

45 min. 600 Kč

60 min. 700 Kč

90 min. 1000 Kč

Kontraindikace

Masáž není vhodná při infekčních onemocněních, zánětech, onemocněních kůže a při křečových žilách. Nedoporučuje se v těhotenství.

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení svalstva.

Je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, při bolestech pod lopatkou, při migrénách, k regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. Klasická masáž je sestavena tak, aby komplexně rozvolnila tělo a pomohla klientům k vytvoření správných pohybových návyků. Tím nejen uleví od akutní bolesti, ale zároveň při pravidelných návštěvách zlepšuje celkový fyzický stav klienta.

Klasická masáž v mém podání je souhrnem více masérských technik dohromady a při masáži postupuji velice intuitivně a podle potřeb každého jedince. Pro někoho tedy může být masáž spíše relaxační, pro druhého hloubková a pokaždé může být úplně jiná.

Při masážích používám oleje obohacené éterickými oleji v terapeutické kvalitě, jsou to např.:

 

Levandulový olej:

Vhodný pro osoby s vysokým tlakem, uklidňuje. Má vynikající účinek na pokožku, proto je velmi vhodný při ošetření namáhané pokožky v těhotenství.

 

Skořicový olej:

Uvolňuje křeče, svalové napětí. Zlepšuje kloubní pohyblivost a tím zmírňuje bolesti. Posiluje a regeneruje svaly. Přispívá k odbourávání tuků a vody ve tkáních. Mobilizuje vitalitu orgánů a obranyschopnost celého organizmu. Je vhodný před sportovními výkony a namáhavou prací. Způsobuje prohřátí tkání. Nepoužívat v těhotenství a při onemocnění epilepsií.

 

Grapefruitový olej:

Vhodný pro osoby s nízkým krevním tlakem. Povzbuzuje lymfatický systém, působí proti únavě a odstraňuje pocit strachu. Používá se při léčbě celulitidy.

 

Hřebíčkový olej:

Zklidňuje a uvolňuje organismus. Využívá se při bolestech kloubů, k léčbě zánětlivých procesů na kůži, na ošetření dutiny ústní, na akné.

 

Směsi EO přímo určené od výrobce k uvolňování svalů a regeneraci

Masáž zad

Havajská masáž LOMI-LOMI

doba a cena

Kontraindikace

Masáž není vhodná při infekčních onemocněních, zánětech, onemocněních kůže a při křečových žilách. Nedoporučuje se v těhotenství.

60 min. 700 Kč

záda a nohy zezadu

 

90 min. 1000 Kč

záda, nohy zezadu a zepředu, ruce

Havajská masáž je tradiční masážní technikou, která se začala užívat na Havajských ostrovech a je odvozena od léčebné polynéské metody obnovení rovnováhy těla a mysli. Základem masáže jsou rytmické pohyby využívající nejen prsty a dlaně, ale i předloktí a lokty. Technika „Lomi lomi“ znamená v překladu „laskavé ruce“. Havajská masáž vás dokonale uvolňí, zbaví stresu a napětí a přivede vaše tělo i duši do harmonie a rovnováhy. Masáž působí příznivě na dýchací, svalový a trávící systém,

Masáž zad

Masáž lávovými kameny

doba a cena

60 min. 700 Kč

záda a nohy zezadu

Kontraindikace

Tato masáž není vhodná při otevřených ranách, při infekčních a zánětlivých onemocněních, křečových žilách a vysokém krevním tlaku. Nedoporučuje se v těhotenství.

Masáž lavovými kameny pochází z Havajských ostrovů. Na tělo masírovaného se kladou oblé teplé kameny zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37-40 ºC. Přidává se aromatický olej a masíruje se pomocí speciálních hmatů. Teplo z kamenů se dostane do organismu 3 cm hluboko a celkově uvolňuje tělo. Kameny mimo jiné předávají velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují a uvolňují energetické cesty, které vedou k vnitřním orgánům a které jsou velmi často zablokované.

Masáží se ovlivňují fyziologické procesy a dále odstraňuje nervozita, stres, nespavost a další problémy. Masáž kameny pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, bloky i křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater a ledvin.

Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Havajané ji používají k léčení těla i duše.

Masáž lávovými kameny

Medová masáž

doba a cena

Kontraindikace

Medová masáž není vhodná při infekčních a zánětlivých onemocněních, onemocněních kůže a alergii na med. Nedoporučuje se těhotným ženám a ochlupeným lidem.

45 - 60 min. 

podle reakce pokožky

 

45 min. 650 Kč

60 min. 750 Kč

Jedná se o starou a osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých a nežádoucích usazenin, které mohou být i toxické povahy – tedy „jedy“ pro tělo. Medová masáž dokáže tyto látky odstranit nejen z povrchu buněk, ale i z hloubky tělesných tkání, a to například v okolí páteře, kde se po celou dobu našeho života usazují. Toxiny způsobují oslabování organizmu, což může mít za důsledek vznik různých nemocí. Jedná se o masáž zad a šíje, zlepšuje stav a výživu pokožky v masírovaných oblastech, prohřívá a tonizuje.

Medová masáž umožňuje svou podstatou provádění, tedy „tzv. pumpováním“ za pomoci medu, na rozdíl od klasické masáže uvolnění toxinů z těla. Dále pomocí stimulace reflexních zón je možné touto masáží příznivě ovlivňovat i orgány v těle. Také napomáhá k silnému oživení celého organizmu. Je vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu a napětí, nervových poruchách a stavech neklidu.

Velmi se hodí v boji proti celulitidě. Medová masáž se provádí za pomoci střídavého houpavého pohybu obou dlaní, kdy jsou záda potřena vrstvou rozehřátého medu. Vždy po 20 minutách se med smyje a použije se med nový. Tato procedura se může opakovat dvakrát i vícekrát. Pleť je pak hladká, pružná a dobře prokrvená

Depositphotos_33513203_xl-2015.jpg

Masáž Raidrop

doba a cena

90 min. 1300 Kč

Kontraindikace

Roztroušená skleroza (Sclerosis multiplex), Epilepsie, Vysoký krevní tlak, Rakovina, Před chemoterapií může zlepšit stav, Po chemoterapii lze aplikovat s opatrností, Těhotenství, Kojení.

Technika Raindrop spojuje použití esenciálních olejů a speciálních masážních technik, a tím se zvyšuje terapeutický účinek masáže.

Techniku Raindrop vyvinul americký lékař Gary Young. Spojil v ní aplikaci devíti terapeutických esenciálních olejů na chodidla a páteř se speciálními masážními postupy indiánského kmene Lakota a metodou Vita Flex bodů, která má pro lidskou bytost hluboký regenerační a léčebný efekt. Díky spojení účinku esenciálních olejů a speciálních masážních technik je Raindrop je účinnější metodou než běžná masáž. Nejsilnější účinek techniky Raindrop je po 3-4 dnech.

Technika Raindrop je účinnou a neinvazivní metodou, která využívá antivirových, antibakteriálních a protizánětlivých vlastností několika klíčových esenciálních olejů a napomáhá tělu udržet, popřípadě obnovit přirozený tvar páteře. Využívá se i k léčbě potíží, které nejsou přímo spojeny s problémy se zády, například při infekci dýchacích cest, zažívacích obtížích, hormonálních problémech nebo nedostatečné funkci jater.

Řada profesionálních lékařů ve Spojených státech začlenila techniku Raindrop do své klinické praxe a shledala, že je to vynikající metoda pro zmírnění problémů spojených s ischiasem, skoliózou, kyfózou a chronickou bolestí zad. Esenciální oleje určené pro jednotlivé systémy v těle už pomohly vyřešit mnohé případy, které profesionálové už odepsali jako beznadějné, a otevřely tak nové možnosti léčby.

Masáž

Manuální LYMFATICKÁ masáž

doba a cena

90min  1000 Kč

Kontraindikace

U kožních onemocnění .

Onkologické onemocnění v akutní fázi

Těžké srdeční onemocnění  zvýšená cirkulace lymfy vede k nalití většího množství lymfy do krevního řečiště. Srdeční sval musí kapacitně větší průtok zvládnout. Těžké plicní onemocnění. U vážného onemocnění jater a ledvin. Cévní mozková příhoda. Zvýšená funkce štítné žlázy. Neurologické onemocnění (epilepsie, neuropatie, plexopatie…) Nediagnostikované břišní obtíže. Akutní žilní zánět (tromboflebitida) Akutní infekční onemocnění (chřipková viróza, zvýšená tělesná teplota…) Osteosyntéza a endoprotézy v léčené oblasti

Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Příznakem toho, že lymfatický systém nefunguje, jak by měl, jsou například otoky nohou i jiných částí těla, chronická únava a bolesti hlavy. Někdy také vyšší sklon k infekčním chorobám horních cest dýchacích (anginy, chřipky, různé záněty). Masáž je může v řadě případů odstranit či zmírnit.

Masáž přispívá k odtoku lymfy a odstranění usazených toxinů. Je vhodná při pooperační regeneraci, dovede zmírnit otoky a odvádí z těla přebytečnou vodu. Slouží jako opatření proti vzniku křečových žil, pomáhá v boji s celulitidou a kožními problémy a posiluje obranyschopnost.

těhotná
bottom of page